ПОЧЕТНА » МУЗИКА » БИЛЕТИТЕ ЗА 15 ИЗДАНИЕ НА ОФФ ФЕСТ ОД УТРЕ ВО ПРОДАЖБА

БИЛЕТИТЕ ЗА 15 ИЗДАНИЕ НА ОФФ ФЕСТ ОД УТРЕ ВО ПРОДАЖБА


Додадено на 04-04-2016 во МУЗИКА

Билетите за годинашното петнаесетто по ред издание на „Офф-фест“ од утре ќе бидат пуштени во продажба.

Фестивалот, кој во организација на Скопскиот џез-фестивал ќе се одржи од 27 до 30 мај, ќе ги однесе слушателите на музичко патување низ пространствата на Африка, Северна и Јужна Америка и Европа. Во рамките на јубилејниот фестивал ќе биде прикажан и музичкиот документарен филм „Who is Highlife?", чија проекција на 29 мај во кино „Фросина“ ќе биде бесплатна за посетителите.  Продажбата на влезниците се одвива во Југотон рекордс, Младинскиот културен центар и онлајн на mktickets.mk.