ПОЧЕТНА » ЗАБАВА » КОЈ Е ВАШИОТ НАЈГОЛЕМ ТАЛЕНТ СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

КОЈ Е ВАШИОТ НАЈГОЛЕМ ТАЛЕНТ СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК


Додадено на 16-01-2015 во ЗАБАВА

Овен
Имплусивни, спонтани и со брзи рефлекси, многу интелегентни и активни, овновите се како родени за спорт. Добро им оди се што е поврзано со движење, динамика, па дури и механика. Добро им оди и изградбата, како и поправањето на работи, а конкуренцијата ги прави уште подобри во она што го работат.

Бик
Ако сте припадник на овој знак, голема е веројатноста дека знаете добро да готвите. Трпението, истражувањето на нови рецепти за вас е омилено хоби. Освен тоа, добро ви одат и работите кои се поврзани со декорација, без разлика дали станува збор за уредување на вашиот дом или градина.

Близнаци
Било да станува збор за огласување, преговарање или директна продажба, припадниците на овој знак се надарени за
убедување. Комуникативноста, способноста за ширење на информации и поврзувањето ги прави одлични оратори. Учат брзо и знаат како треба со луѓето.

Рак
Припадниците на овој знак успешно ги пренесуваат чувствата во она што го работат, а имаат и вистински талент во
разбирањето, мотивацијата и сфаќањето на другите луѓе. Поради тоа се одлични во улогата на професори, тренери и советници. Од другите таленти им се истакнува и способноста за создавање на естетски убави работи и иновации, за што им служи добрата имагинација.

Лав
Ако некој може лесно да привлече внимание, тоа дефинитивно се лавовите. Тоа ги прави одлични забавувачи, па смислата за хумор и снаодливоста во нови ситуации се нивни вистински таленти. Имаат интерес и за убавина, козметика и исхрана, а честопати се запишуваат на разни курсеви се со цел да го надоградат знаењето.

Девица
Девиците се раѓаат со талент за лектори, преведувачи, но и математичари. Тие сите правила сакаат да ги вклопат во своите правила за дисциплина и ред. Исто така се одлични лекари и фармацевти, бидејќи имаат способност да помнат детали со математичка прецизност.

 

Вага

Вагите се карактеризираат со дипломатски карактер. Тие имаат голема моќ да преговараат со нивните еластични нерви. Тие се зависници од шопинг, но и од воодушевување на уметнички дела, затоа што во нив има вроден талент за дизајнирање и креирање. Тие се редовни застапници за правдата, затоа може многу лесно да се пронајдат себеси во правосудната професија.

Скорпија
Скорпиите се родени психијатри, психолози и современи филозофи, но и се големи аналитичари кои имаат способност за читање на лицето на другите. Тие многу сакаат предизвици и често може да се најдат во улога на известувачи од некое бојно поле.

Стрелец
Повеќето професори и судии се родени во знакот на стрелец. Тие имаат постојана желба за нови знаења но и често се борат за правда. Имаат талент за бидат мисионери и иницијатори за креирање на нови филозофски правци. Тие имаат талент да бидат правни советници.

Јарец
Овие деца на Сатурн полека ,но сигурно чекорат кон успехот. Тие имаат талент да бидат наставници, мудреци и мислители кои често повторуваат дека успехот е нивен приоритет.

Водолија
Тие имаат талент за социјални работници кои се борат за правата на малцинствата водени од своите инстинкти. Од друга страна тие се крајно креативни и може да работат како графички дизајнери. Како комбинатори на корисното и убавото може да се пронајдат себеси и во улога на пронаоѓачи.

Риби
Тие имаат голема визија за иднината која ја покажуваат преку својот талент за сликарство. Тие се креативни, вистински визионери. На целиот свет гледаат со помош на нивните розови очила.