ПОЧЕТНА » СПОРТ » НА КОЈ ЌЕ МУ БИДЕ КУМ СЛАВНИОТ ТЕНИСЕР НОВАК ЃОКОВИЌ?

НА КОЈ ЌЕ МУ БИДЕ КУМ СЛАВНИОТ ТЕНИСЕР НОВАК ЃОКОВИЌ?


Додадено на 16-02-2015 во СПОРТ

Тенисерот број еден на светот, славниот Новак Ѓоковиќ ќе биде кум на една венчавка на исто толку познати луѓе! Тенисерот Григор Димитров ја запроси својата девојка, исто така популарната тенисерка Марија Шарапова пред празникот св Валентин, Денот на вљубените. А за се да остане во светот на тенисот кум, најверојатно ќе им биде тенискиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ.

Иако тие службено се уште не ја објавија свршувачката парот наскоро ќе ја објави точната дата на венчавката. Марија и Григор се во врска од 2012 година, кога се запознаа на еден тениски турнир. Тие му се мошне блиски пријатели на новак Ѓоковиќ, Марија особено и често сме имале прилика да ја видиме како го бодри од трибините.