ПОЧЕТНА » СПОРТ » ПОДОБРЕНА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА НЕМАЊА ПРИБАК

ПОДОБРЕНА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА НЕМАЊА ПРИБАК


Додадено на 21-01-2015 во СПОРТ

Здравствената состојба на средниот бек на македонската ракометна репрезентција Немања Прибак е значително подобра во однос на вчерашниот ден, но се уште е неизвесно дали ќе настапи на денешниот натпревар против Хрватска.

Прибак во текот на вчерашниот ден се здоби со труење со храна поради што мораше да мине неколку часа во болница, но последните информации од нашиот табор говорат дека состојбата на овој ракометар се стабилизирала во текот на ноќта