ПОЧЕТНА » СПОРТ » Светското првенство го почнуваме без Димовски и Митревски

Светското првенство го почнуваме без Димовски и Митревски


Додадено на 16-01-2015 во СПОРТ

Кружниот напаѓач Ванчо Димовски и голманот Николче Митревски испаднаа од ростерот за мечот со Тунис, откако селекторот Ивица Обрван го објави списокот на 16 играчи кои ќе го почнат мундијалот.На техничкиот состанок неколку часа пред мечот нашата делегација ги пријави играчите со кои ќе настапат, а според пропозициите можеме да извршиме две замени во текот на првенството.